GYIK


Jár-e kreditpont a kurzusok teljesítéséért?
Sajnos nem, a képzéseink NEM akkreditáltak. A teljesítést tanúsítvány kiállításával igazoljuk, valamint a résztvevők hozzáférést kapnak a téma háttér- és segédanyagainak széleskörű gyűjteményéhez.

Kik a felelnek a képzések szakmai megvalósításáért? 
Az E.SZ.E. gazdája a pécsi székhelyű Az emberség erejével Alapítvány, amely 2008 óta folytat emberi jogi nevelési tevékenységet, hátrányos helyzetű csoportokat és tagjait támogató/fejlesztő programjai és érdekérvényesítő munkája mellett. Az E.SZ.E. szakmai vezetője Nyirati András emberi jogi tréner, az alapítvány elnöke és emberi jogi nevelési programjainak kidolgozója, aki több éves nem-formális tanulásban szerzett tapasztalata mellett, többféle e-learning rendszerben is elvégzett kurzusokat, valamint részt vett e-learning rendszer kialakításában és tananyag fejlesztésében hátrányos helyzetű fiatalok számára. Az E.SZ.E. kurzusainak másik képzője Gruidl Zsuzsanna szociális munkás, aki az emberi jogi képzések mellett, nőjogi vonalon önkénteskedik az alapítványnál.

Mennyire kell érteni a számítógép használatához?  
Természetes alapvető számítógépes ismeretek szükségesek a képzés teljesítéséhez, de nem kell valami különleges tudásra gondolni. A képzés a Google különböző ingyenes szolgáltatásait használja, kiegészítve a Youtube és a Facebook lehetőségeivel (ezek használata nem kötelező feltétel). A képzéshez technikai segédletet küldünk, annak megkezdése előtt, valamint kollégáink rendelkezésre állnak e-mailben (emberseg.erejevel@gmail.com).

Melyek az e-learning előnyei?
Alapítványunk és a kurzus oktatói régóta foglalkoznak emberi jogi neveléssel, így természetesen a tanulás leghatékonyabb módjának továbbra is a nem-formális módszerekkel zajló, sajátélmény alapú tanulási folyamatokat tartjuk, azonban az e-learning rendelkezik néhány nem elhanyagolható előnnyel, a nyilvánvaló hátrányai mellett. A legfontosabb ezek közül a tanulásra fordítandó idő rugalmassága, vagyis minden résztvevő a saját időbeosztásához igazodva teljesítheti a kurzus feladatait. A tanulás végezhető a munkahelyről vagy otthonról, nem kell hosszabb időre elkéretőzni/elszakadni a mindennapokból, bár virtuálisan, de megteremtődik a tér a résztvevők interakciójához és ezáltal a lehetőség az egymástól tanulásra. A képzési forma továbbá olyan gyakorlatokat mutat (segédanyagokat használ), amelyeket a nem-formális tanulás gyakorlataihoz képest könnyebb a formális oktatás kereteibe illeszteni, különösen az interaktív táblák korában

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése